Spółdzielnia Mleczarska w Łużnej to jedna z najstarszych i jednocześnie najmniejszych spółdzielni mleczarskich w regionie. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu, pochodząca z firmowej księgi pamiątkowej, sięga 1911 roku.
Spółdzielnia znak Karpating otrzymała na:
- ser Łużniak (ser podpuszczkowy z dodatkami: czosnek niedźwiedzi, suszone pomidory, suszone płatki papryki, czarnuszka, kminek),
- ser Łużniański wędzony,
- ser Łużniański wędzony z ziołami,
- masło wiejskie – świeże.
To produkty lokalne wytwarzane tradycyjnie. Nazwy serów nawiązują do miejsca ich produkcji.
Ser Łużniak podpuszczkowy powstaje zgodnie z autorską recepturą zespołu, której ser zawdzięcza niepowtarzalny smak oraz dodatki. Wybijany jest w charakterystyczne krążki.
Ser Łużniański wędzony powstaje również jako podpuszczkowy, formowany jest za pomocą form do produkcji sera 1- 1,5 kg, solony w solance, osuszany, a następnie dojrzewa i trafia do wędzarni.
Ser Łużniański wędzony z ziołami powstaje również jako podpuszczkowy, do sera dodaje się mieszankę ziół (sproszkowana mieszanka: papryka, czosnek, bazylia, oregano) formowany jest za pomocą form do produkcji sera 1- 1,5 kg, solony w solance, osuszany, a następnie dojrzewa i trafia do wędzarni. Wędzony jest dymem pozostałym po spalaniu zrębków z drzewa bukowego (proces sterowany elektronicznie).
Masło świeże wiejskie powstaje w procesie zwanym dojrzewaniem fizycznym śmietanki, która następnie ukwaszona jest zmaślana.