Marka lokalna

Naturalna woda mineralna Wysowianka

Tych produktów nie trzeba nikomu przedstawiać. Zarówno naturalna woda mineralna wysokozmineralizowana „Wysowianka” z jodem, jak i naturalna woda mineralna niskozmineralizowana „Wysowianka Zdrój” wyróżnione zostały znakiem marki Karpating.

Naturalna woda mineralna Wysowianka z jodem to wysokozmineralizowana woda mineralna, którą wyróżnia zawartość naturalnego, łatwo przyswajalnego jodu. Czerpana jest z głębokich ujęć W-24 i W-12, znajdujących się w uzdrowiskowej miejscowości Wysowa-Zdrój, w samym sercu Beskidu Niskiego. Bogactwo zawartych w Wysowiance minerałów sprawia, że nie tylko znakomicie gasi pragnienie, ale także może być doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Przyswajalność jodu, zawartego w Wysowiance, została potwierdzona badaniami Katedry i Kliniki Endokrynologii Collegium Medicum UJ.

Warto również podkreślić, że jest wodą alkaliczną względu na wysoką zawartość wodorowęglanów, dzięki czemu redukuje problemy z nadkwasotą. Występuje w wersji lekkogazowanej oraz gazowanej. Suma składników mineralnych: 2896,3 mg/l

Naturalna woda mineralna „Wysowianka Zdrój” to niskozmineralizowana woda mineralna – średnio i wysokonasycona CO2 produkowana z ujęcia R-1 w Wysowej – Zdroju. Wysowianka Zdrój to znakomita woda do codziennego spożycia. Dzięki swojemu składowi ma doskonały smak i bardzo dobrze gasi pragnienie. Ze względu na niski stopień mineralizacji, mogą ją pić bez ograniczeń zarówno dorośli, jak i dzieci. Woda ta może być także wykorzystywana jako baza do przygotowywania innych napojów i posiłków.

Suma składników mineralnych: 494,8 mg/l

„Wysowianka” z jodem jak i „Wysowianka Zdrój” produkowane są w ekologicznej szklanej butelce z łatwym i prostym otwarciem typu twist off w wersji zwrotnej oraz bezzwrotnej.