Marka lokalna

"4 Strony Karpat" Festiwal Folkowy

Gorlickie Centrum Kultury oraz Miasto Gorlice zapraszają na 9. edycję Festiwalu 4 Strony Karpat, który odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia na gorlickim Rynku.

Tradycyjnie już w ostatni weekend sierpnia na gorlickim rynku muzycznie pożegnamy wakacje! Będzie folkowo, barwnie i radośnie! Tegorocznej odsłonie festiwalu towarzyszyć będą Targi turystyczne marki Karpating, pachnące warsztaty piernikowe, warsztaty koronki klockowej, degustacja produktów regionalnych, warsztaty plastyczne dla dzieci i wystawa malarstwa.

Targi turystyczne marki Karpating, organizowane podczas festiwalu, zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji projektu Lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki" pt. „Odkryj Karpating”.

26 sierpnia 2023 (sobota), start 17:00
JOHIP!
CULTURAL CONCEPT

27 sierpnia 2023 (niedziela), start 16:00
KAPELA BESKIDNICY
OPA CUPA
BREE & ZESPÓŁ CHWILA

Wydarzenia towarzyszące:

Targi turystyczne marki Karpating
sobota-niedziela, 26-27.08, godz. 15.00 – 21.00
gorlicki Rynek

Pachnące warsztaty piernikowe /Polskie Piekarnie/
sobota, 26.08, godz. 15.00 – 18.00
Pawilon Historii Miasta Gorlice

Warsztaty koronki klockowej /Ewa Szpila/
niedziela, 27.08, godz. 15.00 – 18.00
Pawilon Historii Miasta Gorlice

Degustacja produktów regionalnych
sobota-niedziela, 26-27.08
gorlicki Rynek

Wystawa plastyczna
Wystawa malarstwa inspirowanego twórczością Zofii Stryjeńskiej pod tytułem „Zaloty”. Prace zrealizowane przez uczestników zajęć „Malarni” prowadzonych w Gorlickim Centrum Kultury przez Tomasza Tajaka.

Zadanie publiczne pn. „Odkryj Karpating” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, zgodnie z zawartą umową nr 2023/0023/2256/UDOT/DT/BP z dnia 25 maja 2023 r.

Festiwal Folkowy „4 Strony Karpat” to wydarzenie podczas, którego artyści folkowi z Polski i zagranicy prezentują się na scenie, wykonując wspólnie koncert muzyki etnicznej typowej dla ich regionów oraz dla regionu karpackiego. Podczas ośmiu kolejnych edycji festiwalu wystąpiły zespoły z nurtu world i folk music prezentujące w atrakcyjny sposób tradycje muzyczne łuku Karpat oraz innych regionów. Każda z edycji miała swój temat przewodni. Np. czwarta edycja Festiwalu nawiązywała do muzyki bałkańskiej oraz łączenia muzyki folkowej (tzw. łuku Karpat) z innymi gatunkami (głównie jazzem). Koncerty odbywają się na Rynku w Gorlicach, towarzyszą im wystawy plac plastycznych nagrodzonych w konkursie 4 Strony Folkloru oraz warsztaty artystyczne, Folk Kiermasz i strefa zabawy dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie w 2020 r. zdobyło I miejsce w II edycji konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.