Marka lokalna

"4 Strony Karpat" Festiwal Folkowy

Gorlickie Centrum Kultury oraz Miasto Gorlice zapraszają na 10. edycję Festiwalu 4 Strony Karpat, który odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia na gorlickim Rynku.

Tradycyjnie już w ostatni weekend sierpnia na gorlickim rynku muzycznie pożegnamy wakacje! Będzie folkowo, barwnie i radośnie! Tegorocznej odsłonie festiwalu towarzyszyć będą II Targi turystyczne marki Karpating, pachnące warsztaty piernikowe, warsztaty koronki klockowej, degustacja produktów regionalnych, warsztaty plastyczne dla dzieci i wystawa malarstwa.

Targi turystyczne marki Karpating organizowane są w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2024 r. pn. ”Małopolska Gościnna – II edycja”.

 

Festiwal Folkowy „4 Strony Karpat” to wydarzenie podczas, którego artyści folkowi z Polski i zagranicy prezentują się na scenie, wykonując wspólnie koncert muzyki etnicznej typowej dla ich regionów oraz dla regionu karpackiego. Podczas ośmiu kolejnych edycji festiwalu wystąpiły zespoły z nurtu world i folk music prezentujące w atrakcyjny sposób tradycje muzyczne łuku Karpat oraz innych regionów. Każda z edycji miała swój temat przewodni. Np. czwarta edycja Festiwalu nawiązywała do muzyki bałkańskiej oraz łączenia muzyki folkowej (tzw. łuku Karpat) z innymi gatunkami (głównie jazzem). Koncerty odbywają się na Rynku w Gorlicach, towarzyszą im wystawy plac plastycznych nagrodzonych w konkursie 4 Strony Folkloru oraz warsztaty artystyczne, Folk Kiermasz i strefa zabawy dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie w 2020 r. zdobyło I miejsce w II edycji konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.