Marka lokalna

Kromer Festival Biecz

Serdecznie zapraszamy na festiwal muzyki dawnej "Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej”, który odbędzie się w dniach 27 – 30 lipca 2023 roku w Bieczu.

Program obejmuje 9 koncertów w:

▶ Kolegiacie pw. Bożego Ciała,

▶ Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Binarowej,

▶ na scenie na bieckim Rynku.

Nowością obecnej edycji są spektakle teatralne – zobaczymy „Planety Tańcem Poruszone” w wykonaniu Cracovia Danza oraz „Powrót Posła” Juliana Ursyna Niemcewicza.

Całość uzupełniać będzie szereg wydarzeń towarzyszących:  

▶ „Piknik z serialem Korona Królów. Jagiellonowie”,

▶ przegląd filmowy,

▶ pokazy grup rekonstrukcyjnych,

▶ gra miejska śladami Marcina Kromera,

▶ „Biecki City Break”  –  zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Szczegóły: https://kromerfestivalbiecz.pl/

Tegoroczna edycja współorganizowana jest przez Telewizję Polską.

Mamy nadzieję, że są Państwo przygotowani na muzyczną ucztę!

Idea festiwalu obejmuje koncerty uznanych artystów z kraju i ze świata, wykonujących utwory z repertuaru muzyki dawnej na instrumentach historycznych. Wydarzenie zbudowane zostało wokół postaci wybitnego bieczanina Marcina Kromera. Koncerty odbywają się w zabytkowych obiektach Gminy Biecz m.in.: Kolegiacie pw. Bożego Ciała, Kościele p.w. św Michała Archanioła w Binarowej (zabytek UNESCO) oraz na dziedzińcu Muzeum Ziemi Bieckiej posiadających bardzo dobrą akustykę. Już po pierwszej edycji festiwalu został on uznany za jedno z najważniejszych wydarzeń według rankingu Tygodnika Polityka. W 2019 i 2020 r. został on nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej, która ma na celu promowanie artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej gatunkowo i chronologicznie muzyki polskiej.